FAQ
  • Czy Arato są tworzone własnoręcznie?

Tak. Arato to wyłącznie biżuteria wykonana własnoręcznie techniką koronki frywolitkowej.

·        Ile zajmuje zrobienie kolczyka Arato?

Tworzenie biżuterii arato to zabawa czasochłona i pracochłonna. Samo tworzenie koronki frywolitkowej zajmuje zwykle wiele godzin. Jest to przecież cierpliwe wiązanie tysięcy supełków z cienkiej nici. A przecież sama koronka to nie koniec dzieła. Jeszcze kamienie, obręcze, obrabianie, dopracowywanie, bigle, dowieszki, ozdoby... Średnio przygotowanie jednego kolczyka z pary z kolekcji KOSMOS zajmuje ok 5 godzin nieustannej pracy.

·        Jakie materiały używane są do stworzenia biżuterii Arato?

Pracownia Arato pracuje jedynie na materiałach najlepszej jakości. Podstawę stanowią wysokogatunkowe bawełniane kordonki, charakteryzujące się intensywnymi kolorami, gładką strukturą, delikatnym połyskiem oraz dużą odpornością na zniekształcenia oraz mechacenie. Koronki (w zależności od wzoru) rozpinane są na srebrnych obręczach, lub bezpośrednio dołączane do srebrnych elementów takich jak bigle, kółeczka, zapięcia itp. Kamienie półszlachetne oraz kryształy Swarovskiego sprowadzane są od rzetelnych dostawców.

·        Kto wykonuje biżuterię Arato?

Pracownia Arato jest autorską pracownią artystyczną Katarzyny Odyniec. Każdy z przedmiotów wychodzi wyłącznie spod jej rąk.

·        Czy biżuteria Arato jest antyalergiczna?

Z reguły srebro oraz bawełna nie uczulają, dlatego biżuteria nadaje się dla alergików. Jednak w indywidualnych przypadkach może zdarzyć się reakcja alergiczna na barwniki użyte do koloryzacji przędzy lub srebro. Ale w praktyce Pracownia Arato nie spotkała się jeszcze z taką sytuacją.

·        Czy biżutera Arato jest odpowiednia dla wegan?

Jak najbardziej! Do wykonania biżuterii nie są używane żadne produkty odzwierzęce. Nici zawsze są bawełniane, nigdy jedwabne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl